Page 23 - bukva_magija
P. 23
лона
(посветено на теб, Наде...)
Има те, Наде! Ти винаги си с нас! -
от другата страна на фотоапарата.
Спомен от снимките за нас е глас,
да компенсира трудната разплата.
А минават дни, минават като миг,
в спомена тежи празнотата тежка,
сутрините се събуждат с твоя лик,
а вечерите връщат тъгата човешка.
Спотайва се, не умира надеждата,
а споменът с живота е несравним,
чак в тъмнината да се вглеждаме,
няма да забравим. Когато заспим.
Остава тя. Надеждата! Само тя е.
Държи здраво и споменът шепне,
тук, и винаги, в сърцата ни витае -
там някога отново да се срещнем.
21

